LIIKLUSKORRALDUS JA PARKIMINE VÕSUL!

Pühapäeval, 19.07.20 ajavahemikul kell 10.30-12.30 toimub Võsu alevikus ja Võsu-Käsmu vahelisel teel/kergliiklusteel rahvaspordivõistlus "Võsu Südasuve Challenge". Seoses võistluse läbiviimisega toimub ajutine liikluskorralduse muutus, mis mootorsõidukiga liiklemist asulas ei keela, kuid seab piiranguid. Eesmärgiks võistlejate ohutus ja liikluse sujuv toimimine. Seoses sellega toimub puhkepiirkonna külastajate ja võistlejate sissesõit Võsule Rakvere poolsest küljest ja väljasõit asulast Käsmu poolsest otsast. Liikumine seega ühesuunaline (v.a. ühistransport). Ajavahemikul kell 10.30-12.30 aitavad asulas sees ja Võsu-Käsmu ristmikul orienteeruda turvafirma G4S turvatöötajad ja liiklusreguleerijad.

Võistlejad suunatakse Rakvere poolt saabudes Kalda tn äärse ja remondis oleva parkla kõrval asuvale haljasalale parkima. Lisa parkimisvõimalused on tasulise parkla näol O-Kõrtsi vastas, selleks päevaks parkijatele avatud Spordihoone parkla ja Spordihoone tagune Vergi tee. Lisaks Haljala Valla vallamaja esine (Mere 6) ja selle ees oleva Mere tn äärse haljasala äärne. Samuti on võimalik parkida Eha tänavale ja Käsmu poole viiva sõidutee äärde.

 

Keelatud on parkimine Eha-Ranna tänava vahelisel alal, kollasel joonel, mille kaudu liiguvad rajal võistlejad. Korraldaja vabandab ajutiste ebamugavuste pärast ja paneb võistlejatele südamele varajase Võsule saabumise, sest sobiliku parkimiskoha leidmine võib võtta aega ja parkla olla stardi paigast (Vabaduse tn ots, rannajoonel) kuni 1 km eemal.

 

Sündmuse toimumine on kooskõlastatud Politsei-, Pääste-, Keskkonnaameti ja Maanteeameti poolt. Ürituse läbiviimise aluseks on Haljala valla väljastatud avaliku ürituse läbiviimise luba ja osalejate tervise tagamiseks on konsulteeritud Terviseameti spetsialistidega. Kaasatud on turvafirma G4S ja liiklust reguleerivate ajutiste liiklusmärkide paigaldust korraldab Signaal Rakvere.

 

Korraldaja kutsub üles kohalikke puhkajaid austama võistlejaid raja lõpuosana kasutuses oleval Mere tänaval (Eha tn - Ranna tn). "Korralik aplaus ja kaasa elamine aitab Võsu elavat vaimu viia kõikjale üle Eesti" kinnitab peakorraldaja Marko Torm.

Stardid Võsu rannajoonel pühapäeval algusega kell 11.00.

Suurtoetajad
Viking Line Eesti
Ülemiste
Nike
Sportland
Selver
Toetajad
Rakvere Lihakombinaat
Würth
Powerade
Neptunas
Astera
KSA
Polar
Pihlaka
Photopoint
Smushie
Panasonic
Nivea
Lammasmäe
Fazer
Gardena
A-Sport
A. Le Coq
Cramo
Elke Grupp
Arendus & Haldus
Rakvere Linn
Eesti Kultuurkapital
Cappy
VIROL
Meediapartner
Postimees Grupp
Trükipartner
EVG Print