Eesti Ööjooksu korraldajad langetasid osavõtutasu aprilli lõpuni kehtinud määradeni.

Viking Line Eesti Ööjooks 2019. Foto autor: Kaido Kabral

"Langetasime osavõtutasu kuni saabub kõikidele ööjooksjatele ja meile korraldajatena kindlus, millisel moel, millal ja kas saame 2020. aastaks planeeritud sündmusi ja suurüritusi korraldada. Seniks oleme lisaks tavapärasele garanteerinud kõikidel meie spordisündmustel osalustasu ülekandmise 2021. aastaks. Seda juhul kui sündmusi lubatud moel korraldada ei peaks saama", põhjendab otsuse tagamaid Viking Line Eesti Ööjooksu peakorraldaja Marko Torm.

 

"Tegeleme jätkuvalt sündmuste ettevalmistamisega, keskendudes suurel määral tervisekaitsele ja inimeste turvatunde taastamisele. Seda infot, mitme osalejaga sündmust korraldada saab, ootame valitsuse esindajatelt. Kui sügiseks nähakse ette võimalust ja tõenäosust korraldamiseks, siis oleme valmis ka augustisse planeeritud sündmusi ligi kuu jagu või veidi peale edasi lükkama. Seda kõike loomulikult juhul kui liikumisüritusi on võimalik läbi viia osaleja jaoks turvaliselt ja tervisega riskimata. Kõikide korraldaja otsuste vastu võtmiseks on siiski vajalikud mai keskpaigaks lubatud konkreetsed juhised valitsuselt. Alles seejärel on võimalik kujundada seisukoht ja suhelda osalejate ning huvilistega" lisab Torm.

 

Korraldajad ei välista, piirangute jätkumisel, ka sündmuse virtuaalset korraldust või edasi lükkamist 2021. aastasse. Sellistel juhtudel arvestatakse osalejate soovide ja tahteavaldustega.

 

"Selge on see, et ka osaleja enesevastutus ja distsipliin saab tulevikus kõikidel sündmustel olema oluliselt tähtsamal kohal. Kui oled vähegi tõbine või ilmnevad pisemadki haigusnähud, siis tuleb püsida kodus", märgib korraldaja.

 

Rakvere Maraton MTÜ korraldab järgmisi liikumissündmusi: Viking Line Eesti Ööjooks, Eesti Ööjooks - Ülemiste eri, Eesti Ööjooks - Talve eri, Võsu Südasuve Challenge. Täiendav info ja registreerimine on tagatud veebiaadressil: ööjooks.ee.

Suurtoetajad
Viking Line Eesti
Ülemiste
Nike
Sportland
Selver
Toetajad
Rakvere Lihakombinaat
Würth
Powerade
Neptunas
Astera
KSA
Polar
Pihlaka
Photopoint
Smushie
Panasonic
Nivea
Lammasmäe
Fazer
Gardena
A-Sport
A. Le Coq
Cramo
Elke Grupp
Arendus & Haldus
Rakvere Linn
Eesti Kultuurkapital
Cappy
VIROL
Meediapartner
Postimees Grupp
Trükipartner
EVG Print